Ogłoszenie

Witamy serdecznie wszystkich gości odwiedzających nasze forum.

Traktuje ono w głównej mierze o Routerze WS 50, ale użytkownicy innych motorowerów o podobnej konstrukcji również są bardzo mile widziani.

GORĄCO ZAPRASZAM DO REJESTRACJI.

Panel

#1 31-05-2013 22:15:21

kamilGH

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1420924716.png

Zarejestrowany: 26-05-2013
Posty: 4
Punktów :   

Ws. forum.

Cześć.

Zarejestrowałem się na forum z wiadomych powodów, kupiłem tę chińską technologię i chciałem co nieco się dowiedzieć na temat tego sprzętu, modyfikacji itp itd. Forum zawiera informacje, jednak aby coś znaleźć trzeba się dobrze przebić, przewertować przez wiele bezsensownych tematów. Na pierwszy rzut oka, nie wiadomo gdzie czego szukać, a najlepiej szukać wszędzie bo wszędzie można spodziewać się tematu poświęconemu danemu problemowi.

Na początek przyczepię się działu OGÓLNE.
Usunąłbym USPRAWNIENIA. Czymże różnią się usprawnienia od tuningu? Gdzie jest granica pomiędzy tymi dwoma zagadnieniami? Moim zdaniem oba te działy zlewają się sensem istnienia. Tuningiem mechanicznym jest swap napędu, więc dlaczego w usprawnieniach także są tematy dot. swap'u? Wszystko się zlewa, jedni piszą tematy dot. tuningu mechanicznego w usprawnieniach, inni w tuningu... kołomyja.
Teraz przejdźmy do poddziału "ogólne" + "pogaduchy" działu - "ogólne" . Tam to jest wszystko i nic. Od tematów naklejek, przez "jaki cylinder","głośną zmianę biegów", po wypadek na motorze. Większość tematów w ogólnym powinno trafić do "awarii". Na mój rozum, w poddziale "ogólne" działu - "ogólne" gada się na tematy z dala od spraw związanych stricte z WS50, bo to jest dział ogólny, a nie dział porad nt rzeczonego motoroweru. A co słychać w pogaduchach? Alarm do motorka, wymiana silnika czy przeróbka... ludziska, przecież to są dwa takie same poddziały, niczym się nie różnią. Wnioski wyciągnijcie sami  
Tak więc, moim zdaniem ogólny powinien mieć następujące poddziały:
- pogaduchy lub ogólny (któryś z nich, trzeba się zdecydować) w których prowadzone są dyskusję, które nie dotyczą motorka ws50. Jeżeli się pojawi temat dot. motoroweru, moderator przenosi do odpowiedniego działu.
- może jakiś dział zlotów? albo Spotkania regionalne, i każdy region/województwo mógłby się integrować w swoim temacie (??)
- powitalnia (moim zdaniem niepotrzebnie poświęciliście cały dział na jeden poddział )

Dział router ws50.
- opinie nt ws50 - pomysł jest spoko, ale w dziale mnóstwo tematów, które w tymże dziale znaleźć się nie powinny. Przykład: "Wasz największy V-max" "nowy router jak zacząć" "Chcę kupić silnik 125 cc do mojego routera jaka zębatkę potrzebuję"- w tych tematach nie ma ŻADNEJ opinii nt motoroweru. Jaki wniosek? Dla mnie nasuwa się taki, że potrzebujemy jeszcze działu: Ogólnie o WS50. Tu pasują m.in. dwa powyższe tematy (mam tu na myśli v-max i router jak zacząć). Tylko też trzeba pilnować, żeby zaraz się nie pojawiły tematy typu: "jaki silnik", czy "jakie zębatki".
- nasze sprzęty jest git.
- Awarie bym usunął (a dokładniej to rozbiłbym na działy bardziej szczegółowe które za chwile przedstawę)
Dodałbym działy:
- Silnik i skrzynia biegów. Jeżeli macie taką możliwość, to ten poddział rozbiłbym na jeszcze 4 poddziały, mianowicie na 50ccm/72ccm/110ccm/125ccm. Każdy, kto ma dany silnik, ma swoje miejsce na narzekania.
- nadwozie - wszystko co nie dotyczy napędu, czyli hamulce, koła, elektryka (ewentualnie można rozważyć elektrykę jako kolejny, nowy dział), owiewki.
- Tutoriale... no jest git, ale wydaje mi się, że tylko dlatego iż jest ich stosunkowo mało. Wszystkie poradniki z tego tematu bym przeniósł do odpowiednich działów powyżej (do "nadwozia" i "silnik(...)"), a nawet bym je podkleił żeby ludziska widzieli jest na pierwszej stronie.

Z działami o tuningu także trzeba się zastanowić. Mamy dział silnik i nadwozie, to dział tuning można sobie odpuścić, bo wszystkie tematy na ten temat można będzie wrzucać do: "Silnik i skrzynia" i "Nadwozie". Tylko że trzeba pamiętać, albo moderatorzy pilnują nowych tematów i każde "tuningowe" rzeczy przenoszą do tuningu, albo dział tuning powinien zostać usunięty. Bo znowu będzie tak, jak jest teraz, jedni będą pisać o swapach 110/125/ w jednym dziale, a inni w drugim, a jeszcze inni w dwóch kolejnych. Tak to teraz wygląda Panowie (i Panie? ).

Nie traktujcie tego, jak jakieś pouczanie, czy nakazywanie, zjebę lub ponaglanie, jeżeli tak to ktoś odebrał, że niby Was pouczam czy się mądrze, to już teraz Tobie, drogi userze, odpowiadam - nie o to mi chodzi. Po prostu macie dużo informacji, kilku naprawdę ogarniętych userów, a burdel panuje niesamowity. Może Wy, stali bywalcy, ten nieład już ogarniacie, niestety, nowy user, taki jak ja, nie jest w stanie połapać się, ani znaleźć informacji bez poświęcenia kupy czasu.

Pozdrawiam! Kamil.

Offline

 

#2 31-05-2013 22:32:49

 Rafal

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1419714993.png

Skąd: Inąnd
Zarejestrowany: 30-07-2012
Posty: 1286
Punktów :   45 
Motocykl: Router WS 2012 / CRS 2010
Pojemność: 50/110/125
Przebieg: Spory jak na Chinczyka
Wiek: Pomogę przy silnikach FMB Wawa
WWW

Re: Ws. forum.

Witam cię serdecznie na tym forum nowy kolego KamilGH, z pewnością masz fajne pomysły i za kilkoma radami i zmianami co do forum jestem za, tylko że jest jedno małe ale , nie do nas głos należy bo,mamy tu jednego wszech panującego pana administratora i moderatora w jednej osobie i to musi być skierowane do niego ,czyli , D_O_N , vel , HoNeY, bo to on tu ma władzę , a my możemy tylko wyrażić swoją opinię, ale mnie osobiście podoba się to co napisałeś,
Pozdrawiam,

Offline

 

#3 01-06-2013 11:04:06

 Franki

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1420927451.png

Zarejestrowany: 01-03-2013
Posty: 87
Punktów :   
Motocykl: Router WS 50

Re: Ws. forum.

Witam na forum i mi również podobają sie te propozycje

Offline

 

#4 01-06-2013 16:27:17

kamilGH

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1420924716.png

Zarejestrowany: 26-05-2013
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ws. forum.

To czemu nie założycie nowego forum? Przecież to żaden problem. Zrobicie kilkanaście poradników, trochę opisów, kilka googlebootów i będziecie wyżej z pozycjonowani od "tego". Wystarczy, że będziecie pilnowali porządku, a userzy sami przyjdą.

Btw przeczytałem temat "forum co się dzieje ?", skoro te dziecko, które moderuje to forum (tzn, jemu się wydaje że je moderuje, bo moderowania jego działalność nie przypomina), jest niereformowalne i nie nadaje się do pilnowania czegokolwiek, nie mówiąc już nic o moderowaniu forum, to na jaką cholerę się z nim męczycie? Przecież on śmieje się Wam w twarz, pisząc, że: "To to nowe też rozpierdole" co tylko utwierdza w przekonaniu, że w mam to  na czole ma Was i forum. Dostał dzieciak (jeżeli ma powyżej 18lat, to raczej mówimy o osobie opóźnionej, niepełnosprawnej intelektualnie, bo inaczej takiego buractwa nie potrafię wyjaśnić) parę przycisków na forum i zaczął się ferment we łbie. Zróbcie drugie forum i po kłopocie. Jak będzie mało userów, to przynajmniej będziemy mogli sobie spokojnie pogadać, a ja będę miał skąd zaczerpnąć informacji

Powodzenia! Tymczasem ja postaram się usunąć konto, bo szkoda mojego czasu i nerwów. No chyba że don-frajer wyręczy mnie i sam mnie zbanuje.

Offline

 

#5 01-06-2013 19:39:05

 HoNeY

Zbanowany

45283739
Zarejestrowany: 20-04-2013
Posty: 0
Punktów :   
Motocykl: Honda NSR 70/50 Montessa

Re: Ws. forum.

KamilGH nie zbanuję cię" frajerze "

Offline

 

stat4u stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki