Ogłoszenie

Witamy serdecznie wszystkich gości odwiedzających nasze forum.

Traktuje ono w głównej mierze o Routerze WS 50, ale użytkownicy innych motorowerów o podobnej konstrukcji również są bardzo mile widziani.

GORĄCO ZAPRASZAM DO REJESTRACJI.

Panel

#1 13-06-2012 19:31:09

marcinws

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1420927451.png

Zarejestrowany: 27-11-2011
Posty: 65
Punktów :   

Ciągłe awarie

Witam po raz kolejny . Nie są to awarie związane z silnikiem , tylko znów z elektryką . Widze ze teraz motor postoi ale zrobie go juz porzadnie gdyz ciagle nie ma czasu. Otóż dzis , motor zaczął mi sam gazować . I raz przygazował tak że jak są styki do regulatora napiecia , poprostu 2 kabelki co do niego ida (są 4) sie po prostu zapaliły ... i Są oderwane . Teraz trzeba będzie je przylutować . Wiąże sie to z brakiem ładowania akumulatora . Czy to wina regulatora napiecia ? Sam juz niewiem co robic . Moto chodzi jak igła a z elektryka ciagle problemy . I nie chodzi mi o to że nie ładuje tylko wgl nie mam świateł  nic po prostu gdy akumulator sie wyczerpie . W naszych motorkach jest pradnica czy magneto ? Pomóżcie teraz zrobie to raz a dobrze .

Offline

 

#2 13-06-2012 21:10:17

 kamilw20

Użytkownik

9927659
Zarejestrowany: 28-07-2011
Posty: 0
Punktów :   
Motocykl: Router ws50

Re: Ciągłe awarie

a magneto i prądnica to to samo

Offline

 

#3 13-06-2012 23:16:17

MrGizmo

Użytkownik

Zarejestrowany: 16-01-2012
Posty: 0
Punktów :   16 

Re: Ciągłe awarie

To to samo Dopiero alternator to coś innego.
Gazowanie motocykla to na bank nie wina elektryki.
Trzeba sprawdzać po kolei co jest nie tak, od samej prądnicy. Jeśli prądnica podaje prawidłowo napięcie, to sprawdzasz czy dobrze wychodzi z regulatora, jeśli tam wszystko gra to dalej po kabelkach.
Chcieć to dobrze zrobić to najlepiej byłoby zrzucić zbiornik i siedzenie, na gołym motocyklu można byłoby dopiero oglądać kable i ewentualnie szpilką podłączoną do multimetru wkuwać się w przewody za każdą złączką.
Spróbuj wystartować moto bez aku z kopki i podłącz multimetr pod złącza aku. Przy prędkości obrotowej około 6-7 tys napięcie powinno wynosić w okolicach 14,5V.

Offline

 

stat4u stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels French Guiana Novotel Lubumbashi