Ogłoszenie

Witamy serdecznie wszystkich gości odwiedzających nasze forum.

Traktuje ono w głównej mierze o Routerze WS 50, ale użytkownicy innych motorowerów o podobnej konstrukcji również są bardzo mile widziani.

GORĄCO ZAPRASZAM DO REJESTRACJI.

Panel
  • Index
  •  » Awarie
  •  » Nie pali, żle ustawione zawory?

#1 08-10-2014 18:19:44

 Drespes

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1420927451.png

Skąd: Mikołów
Zarejestrowany: 02-06-2013
Posty: 61
Punktów :   
Motocykl: WS 50
Pojemność: 110
Przebieg: 7000
Wiek: 23

Nie pali, żle ustawione zawory?

Witam, mam w swoim routerku wstawiony silnik 110 i od jakiegoś czasu wariowały mi obroty i niechciał odpalić tylko na popoych łapał ale obrotów nie trzymaj wcale niby dało sie jechać ale odpalenie jak zgasł na światłach to to już problematyczna sytuacja w większym mieście, gaźnik czysty dobrze wyregulowany, wyczytałem że to zawory i miejąć nikimą wiedze wraz z poradnikiem z neta coś próbowałem, za pierwszym razem wszystko niby fajniepochodził na równych obratach może z 10 minut tylko były to obroty troche ponad 2000 i potem jak dostał ciepła zaś szły same do góry, uznałem że penie słabo dokręciłem kontre i sie poluzowało jak juz drugi raz złożyłem to nie pali wcale. co mogłem źle ustawić?

to instrukcja wedle której regulowałem: połóż dłoń na dźwigienkę zaworu wydechowego i obracaj magneto tak długo aż wyczujesz że zawór znajduje się w górnym zwrotnym punkcie, jest to tzw. moment koniec wydechu początek ssania ( w wizjerze zobaczysz znany punkt T i tutaj jak wspominasz nie będzie , nie powinno być luzu), następnie obróć jeszcze raz magneto żeby powtórnie w wizjerze pokazał się punkt (T).Teraz możesz przystąpić do regulacji zaworów.
Luzy na zaworach zalecane:
110-125cc - 0.05mm ssący - 0.05mm wydech


tylko jak ustawiam wtedy gdy jest "T" nie pali a jak go pcham i daje gazu to jest chwile moment że lekko mnie pociągnie słychac jakby oprawny dźwięk pracy silnika, chce pracować ale gdy zaczynam wolniej biec słychac tylko coś w rodzaju pękania bąbelków w tłumiku.


może ktoś podpowie jak poprawnie ustawić zawory, kiedy ustawiać luz i jaki ma być, czy możliwe że  symbol  "T" jest w złym miejscu? bo jak kręce magnetm to co drugi raz na  "T" jest luz jaki ustawie naprzemian z brakiem luzu przy kolejnym obrocie i tak w kółko...

Offline

 

#2 08-10-2014 20:35:00

 cesio22

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1421183226.png

Skąd: Łapy
Zarejestrowany: 06-02-2013
Posty: 783
Punktów :   19 
Wiek: 40
Imię: Krzysztof

Re: Nie pali, żle ustawione zawory?

Dawno nie ustawiałem ale jak dobrze pamiętam musisz odkręcić też dekielek na głowicy od strony magneta i oprócz punktu T tam też są znaczki bodajże jeden na kółku a dwa na obudowie . I ten znaczek ma być między znaczkami podczas gdy w wizjerze będzie punk T i wtedy ustawiasz zawory.

Offline

 

#3 11-11-2014 14:23:27

kubczak

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1420927216.png

Zarejestrowany: 29-06-2014
Posty: 38
Punktów :   
Motocykl: Router WS
Pojemność: 110

Re: Nie pali, żle ustawione zawory?

Ja w swoim 110 mam ok. 0.06 ssący i 0.08 wydech. Pali od pierwszego zakręcenia wałem, jeździ też elegancko.

Ostatnio edytowany przez kubczak (11-11-2014 14:23:38)

Offline

 
  • Index
  •  » Awarie
  •  » Nie pali, żle ustawione zawory?

stat4u stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Монтё