Ogłoszenie

Witamy serdecznie wszystkich gości odwiedzających nasze forum.

Traktuje ono w głównej mierze o Routerze WS 50, ale użytkownicy innych motorowerów o podobnej konstrukcji również są bardzo mile widziani.

GORĄCO ZAPRASZAM DO REJESTRACJI.

Panel
  • Index
  •  » Awarie
  •  » Przy jeździe pod górę szarpie i gaśnie

#1 20-05-2016 17:23:04

 Perez2011

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1420928027.png

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 09-10-2012
Posty: 182
Punktów :   
Motocykl: Router WS50
Pojemność: W sam raz
Przebieg: 35 110
Wiek: Tyle o ile
Imię: Kamil

Przy jeździe pod górę szarpie i gaśnie

Witam. Mam silnik 110 cm i gaźnik pz22 w swoim Routerze. Od jakiegoś czasu przy dłuższej jeździe pod górę silnik zaczyna szarpać i tak jakby coś go blokuje. Ale potem to mijało do następnego razu. A wczoraj było identycznie to znaczy po dłuższej jeździe pod górę silnik zaczął szarpać i nagle stracił moc i zgasł. Nie chciał odpalić. Ale postałem na poboczu kilka minut i odpalił normalnie. Po przejechaniu kilkuset metrów już po równym znowu zaczął szarpać i zgasł. I znowu po kilkunastu minutach odpalił.Więc pojechałem już prosto do domu. Miał ktoś podobnie ? Gdzie szukać przyczyny ?

Offline

 

#2 21-05-2016 17:18:47

 cesio22

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1421183226.png

Skąd: Łapy
Zarejestrowany: 06-02-2013
Posty: 783
Punktów :   19 
Wiek: 40
Imię: Krzysztof

Re: Przy jeździe pod górę szarpie i gaśnie

Wcześniej pod górę wjeżdżał normalnie? Rozumiem że redukujesz bieg stosownie do wzniesienia. Przyczyną gaśnięcia przy wjeździe na wzniesienie może być zwyczajnie brak mocy. Po prostu w pewnym momencie silnik nie ma już siły uciągnąć pod górę. Pomaga redukcja na niższy bieg wtenczas silnik ma większy zapas mocy. Co innego jak mamy podobną kwestię na prostej. U mnie silnik Lifan 120 gaźnik PZ27 z pompką przyśpieszającą filtr powietrza od Rometa K125. Też mam chyba podobny problem. Gdy jadę dłuższy odcinek utrzymując stale około 6 tyś czy 7 tyś czy maksymalne obroty w pewnym momencie silnik się dławi i gaśnie. Po zatrzymaniu normalnie odpalam i mogę jechać dalej. Powiem Ci że sam już nie wiem do końca o co chodzi. Obstawiam kilka wersji: pada moduł, źle ustawiony pływak w gaźniku w pewnym momencie zużycie paliwa jest większe niż te które dostaje się do gaźnika, kończy się świeca. Na razie podmieniłem moduł i na nowo wyregulowałem gaźnik ale nie mam czasu żeby się przejechać. Jak zrobię rundkę dam znać czy coś się zmieniło.

Offline

 
  • Index
  •  » Awarie
  •  » Przy jeździe pod górę szarpie i gaśnie

stat4u stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.routerws50.pun.pl